Zapewne każdy jako dziecko próbował odkryć swojego malarza i sięgał po niego, starannie dobierając różne kolory. Jak się okazuje, ta prosta czynność jest nie tylko zabawna, ale ma też wiele innych zalet. Każda kolorowanka dla dzieci i dorosłych to świetny pomysł dla każdego, kto ceni sobie kreatywność i szuka sposobu na odreagowanie stresu.

Kolorowanki dla dzieci – zabawa w naukę

Warto zachęcać dzieci do kolorowania. Nie tylko jest to świetny sposób, aby utrzymać je zajęty, ale będzie to również doskonalić swoje umiejętności rzemieślnicze. Podczas rysowania dzieci starają się nie wychodzić poza wyznaczone krawędzie i starannie układają linie, ucząc się zaznaczania na papierze. Kolorowanie jest wstępem do nauki pisania. Co ważniejsze, dodając kolor do obrazka, dzieci muszą się skoncentrować, jeśli chcą, aby ich praca wyglądała dobrze. W związku z tym czynność ta może być również traktowana jako trening koncentracji. Bardzo małe dzieci mogą również nauczyć się nazywać kolory i poznawać kształty. Nie można zapominać o innych aspektach, które stymulują twórcze myślenie. Kolorowanki dla dzieci pozwalają na zabawę w kolorowanie i zachęcają do zapisywania swoich pomysłów na papierze.

Jak wybrać książkę obrazkową dla mojego dziecka?

Dużo zależy od wyglądu kolorowanek. Wybrana kolorowanka powinna być dostosowana do wieku dziecka. Dla starszych dzieci korzystne będą detale i drobne elementy, młodsze ucieszą się z prostych kształtów. Najmłodsze dzieci mogą zainteresować się również kolorowankami wodnymi, do których nie trzeba farb, kredek ani innych przyborów, poza pędzelkiem i szklanką wody. Kolorowanki dla dzieci w każdym wieku można znaleźć w ofercie dowolnego sklepu.

Kolorowanki dla dorosłych

Książki z obrazkami nie są tylko dla najmłodszych. Dorośli mogą również sprawdzić, jakie korzyści płyną z wypełniania białych obszarów kolorem. Przede wszystkim powinni się nimi zainteresować ludzie, którzy chcą zredukować stres. Skupiając się na kolorowaniu, usuwamy niechciane myśli, które powstrzymują nas przed ustatkowaniem się. W ten sposób możemy się zrelaksować i poczuć natychmiastową poprawę nastroju. Kolorowanki dla dorosłych mogą również pomóc poczuć się lepiej, a dodatkowo mogą pomóc poradzić sobie z bezsennością. Zamiast martwić się o nowy dzień, zrelaksuj się i pokryj kolejną stronę kolorem. Również dorośli, tak jak dzieci, mogą rozwijać swoją kreatywność poprzez kolorowanki.